Mistrzostwa Polski w Escape Room!

ElementEventyLeave a Comment

Mistrzostwa Polski w Escape Room

Mistrzostwa Polski w Escape Room? Czyli pokoje zagadek i rywalizacja w jednym miejscu – brzmi jak coś, co będzie nie tylko świetną zabawą, ale również dobrym sprawdzianem własnych umiejętności! Impreza, której nie może przegapić żaden fan tej najlepszej na świecie rozrywki.

Nie lubimy odwiedzać pokoi nastawiając się na pobicie „rekordów”, bo wolimy grać w swoim własnym tempie, które pozwala na metodyczne odkrywanie wszystkich zagadek. Mimo to, na koncie mamy kilka najlepszych czasów, które utrzymywały się w pokojach dłużej lub krócej. Najczęściej słyszymy, że jesteśmy jedną z niewielu par, która poradziła sobie z wyjściem przed czasem.

Pierwszy raz sprawdziliśmy się w rywalizacji podczas III edycji Ligi Uciekinierów w Trójmieście. W 4-osobowej drużynie, robiąc praktycznie wszystkie pokoje jednego dnia udało nam się osiągnąć czwarty wynik, co było dla nas potwierdzeniem, że nie jesteśmy ostatnimi ofermami 🙂

Kiedy tylko usłyszeliśmy o pomyśle Mistrzostw Polski w uciekaniu, wiedzieliśmy, że nie może nas tam zabraknąć! Chwilę zastanawialiśmy się nad składem drużyny, bo mieliśmy wolne 2 miejsca. Niby wolimy chodzić po pokojach sami, ale skoro to zawody, to każda ręka do pomocy się przyda. Jak z nieba spadła nam propozycja od absolutnych eskejpowych wyjadaczy – ekipa Wypuśćcie Nas z Gdańska, która do tej pory odwiedziła 212(!!!) pokoi. Przy nich my z naszymi 113 czujemy się jak początkujący.

Formuła eliminacji wydawała mi się.. dziwna (delikatnie mówiąc). Odbywają się one w formie gry Notpron – czyli dostajecie obrazek, jakiś podpis i… w zasadzie nie wiadomo co dalej. Daaaawno temu, w zamierzchłych czasach bawiłam się w gry tego typu, ale wydawały mi się one tak dalekie od formuły escape roomu, że nie byłam przekonana do pomysłu. Aż w poniedziałek, kiedy eliminacje się zaczęły – usiedliśmy w czwórkę nad planszami. I wsiąknęliśmy. Niektóre levele były banalne, inne tak proste, że aż trudne, a niektóre bardzo podchwytliwe. Bawiliśmy się świetnie i kiedy następnego dnia ok. 14.15 wpisaliśmy ostatnie hasło – radość mieszała się z rozczarowaniem, że to już koniec. Mimo zarwanej nocy i sporej dawki nerwów – chętnie pobawilibyśmy się dalej 🙂

Wciąż jest szansa!

Do drugiego etapu przechodzi 12 drużyn z każdego regionu. My wybraliśmy Gdańsk i mamy nadzieję, że uda się nam zakwalifikować. Eliminacje cały czas trwają, wciąż można walczyć i zachęcam do tego z całego serca. Zadania eliminacyjne są absolutnie fascynujące. Eliminacje trwają do 17 czerwca, ale im szybciej się zapiszecie, tym większe macie szanse na przejście dalej. Wszystkie informacje na temat Mistrzostw znajdziecie pod tym linkem. Dajcie koniecznie znać, czy się zapisaliście i jak wam poszło!

[edit] Zobacz jak wyglądał finał PolandEscape!

Do zobaczenia!

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *