Jak wybrać escape room?

ElementKącik poradLeave a Comment

Wybierając się po raz pierwszy do pokoju zagadek niezwykle ważne jest to, jakie miejsce wybierzemy na nasz pierwszy escape room. Mimo, że pierwszemu pokojowi zawsze dużo wybaczymy i na pewno pozostanie na zawsze w pamięci, to jednak decyzja o tym, jaki pokój chcemy odwiedzić może sprawić, że albo złapiemy bakcyla, albo wręcz przeciwnie. 

Pierwszego escape roomu się nie zapomina 🙂 Do dzisiaj pamiętam emocje, jakie towarzyszyły nam podczas ucieczki z celi, gdzie tak naprawdę nie mieliśmy pojęcia o co chodzi, ani czego się spodziewać. I właśnie fakt, że wybraliśmy odpowiedni pokój na początek naszej przygody zaważył na tym, w jakim miejscu jesteśmy teraz – nie tylko mamy własny escape room, ale też nie wyobrażamy sobie tygodnia, bez wizyty w jakimś pokoju.

Poziom trudności

Uwierzcie, że wskazówki twórców pokoi mają głęboki sens i nie rzucajcie się na głęboką wodę. Na pierwszy raz zdecydowanie wybierzcie pokój dla początkujących. To nie jest tak, że pokoje trudniejsze są dla bardziej inteligentnych, sprytniejszych, czy bardziej spostrzegawczych osób. Są po prostu bardziej wymagające pod względem znajomości zasad gry. Sami zauważycie, że po 3-4 wizytach w różnych pokojach zaczynacie się inaczej komunikować, zwracacie uwagę na inne rzeczy niż na początku, działacie szybciej i sprawniej. Pokoje dla początkujących spokojnie wprowadzą was w świat escape roomów i pokażą o co w ogóle chodzi w tej grze. Wybór zbyt trudnego pokoju na początek może sprawić, że sfrustrowani będziecie stać w miejscu, a przecież chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę!

Ilość osób

Jeśli idziecie w 2 osoby, odpuśćcie sobie raczej na początek pokoje, które deklarują wpuszczanie grup 8 osobowych – to może być znak, że zagadek jest naprawdę dużo i o ile jest TECHNICZNIE możliwe przejście gry przez parę, to jednak niekoniecznie poradzicie sobie z tym za pierwszym razem. Najlepszym pomysłem na pierwszą wizytę jest znalezienie grupy ok. 4 osób. Większość pokoi jest przeznaczona dla 2-4 lub 5 osób i doświadczenie pokazuje, że właśnie 4 osoby radzą sobie w escape roomach na początku najlepiej.

Tematyka

Tematyka pokoju definiuje jego fabułę, wystrój, zagadki, muzykę, emocje jakie będą wam towarzyszyć.. W tej chwili można w każdym większym mieście znaleźć escape room w każdym temacie, jaki sobie wymyślicie. Pokoje fabularne, przygodowe i kryminalne pociągną was za sobą swoją fabułą. Horrory i thrillery podbiją emocje strachem. Odpowiedzcie sobie na pytanie jaki typ przygody chcecie przeżyć i dobierzcie właściwą tematykę.

Opinie 

Zasięgnijcie języka. Spytajcie znajomych, którzy mają za sobą kilka gier o to, który pokój podobał im się najbardziej i co mogą polecić. Sprawdźcie opinie na Lockme lub facebooku. Przeczytajcie co się innym podoba, a do czego mają zastrzeżenia. Często pomiędzy wierszami można wyczytać ważne informacje.

Wątpliwości?

Jeśli nie wiecie, czy dane miejsce jest odpowiednie – zadzwońcie lub napiszcie do firmy, do której chcecie się wybrać. Kompetentna obsługa powinna szybko rozwiać wasze wszystkie wątpliwości i polecić wam najbardziej odpowiedni pokój.

Bawcie się dobrze!

Kasia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *