FAQ czyli pytania i odpowiedzi

Co to właściwie jest ten cały „escape room”?

Najkrócej rzecz ujmując – escape room, to zabawa w ucieczkę z pokoju. Zamykamy was na godzinę w pomieszczeniu wypełnionym zagadkami, zadaniami i ukrytymi rekwizytami, a wy w tym czasie próbujecie się z niego wydostać. Spostrzegawczość, spryt i współpraca pomoże wam sprawnie rozwiązać wszystkie zagadki i uciec z pokoju w wyznaczonym czasie.

Ile osób powinien liczyć mój zespół?

Nasze pokoje są przygotowane dla grup 2-5 osób.

Ile czasu powinniśmy zarezerwować?

Spędzicie u nas ok. 1,5 godziny. Gra poprzedzona jest krótkim wprowadzeniem technicznym, podczas którego wyjaśnimy wam wszystkie zasady panujące w naszym escape roomie. Na rozwiązywanie zagadek macie równe 60 minut. Po ucieczce z pokoju proponujemy zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

Co się stanie, jeśli zatnę się na jakiejś zagadce?

Bez obaw – nasz mistrz gry bacznie obserwuje drużyny bawiące się w pokoju. W razie jakichkolwiek kłopotów wspomoże was radą. Chodzi o to, żeby się jak najlepiej bawić!

Czy możemy robić zdjęcia w pokoju?

Niestety nie. Nie psujmy niespodzianki kolejnym grupom 🙂  Zapraszamy was do naszej poczekalni, gdzie możecie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gadżetami z naszego pokoju.

Nasza drużyna jest dwujęzyczna, co teraz?

Nasze pokoje są przystosowane do graczy angielskojęzycznych – wszystkie zagadki, które tego wymagały zostały przetłumaczone, a nasz zespół z przyjemnością poprowadzi wprowadzenie w języku angielskim.

W jakim wieku mogą być gracze?

Zalecany minimalny wiek graczy to 13 lat. Nasze doświadczenia pokazują, że takie ekipy spokojnie poradzą sobie z zadaniami. Ale młodsze dzieci również będą się świetnie bawić! Jeśli w drużynie macie osoby poniżej 13 roku życia, zadbajcie o pełnoletniego opiekuna, który zagra z wami. W przypadku gry z opiekunem minimalny wiek graczy to 8 lat.

Ile czasu wcześniej powinniśmy przyjechać?

Nie musicie przychodzić wcześniej. Godzina, na którą zrobiliście rezerwację, to czas, kiedy zaczniemy krótkie wprowadzenie. Nie ma potrzeby, abyście przychodzili dużo wcześniej.

Jak mogę zarezerwować grę?

Najlepiej robiąc rezerwację przez nasz panel na stronie rezerwacja . Jeśli masz więcej pytań, możesz również zarezerwować termin dzwoniąc do nas na numer 605 402 266.

Chcemy zagrać poza normalnymi godzinami otwarcia. Co robić?

Skontaktujcie się z nami mailowo kontakt@elementescaperoom.pl albo telefonicznie – 605 402 266. Na pewno coś wymyślimy!

Jak możemy zapłacić za grę?

W tej chwili akceptujemy jedynie gotówkę.

Jaki jest poziom trudności?

Pokój „Złoto umarłych” rekomendujemy dla osób, które zaczynają przygodę z escape roomami. Zadania nie są bardzo trudne, ale jest to subiektywna opinia. Wierzymy, że dobrze bawić się będą grupy o każdym poziomie doświadczenia.
Pokój „Na Dzikim Zachodzie” jest pokojem zdecydowanie trudniejszym – dedykowany jest grupom doświadczonym. Jeśli jednak chcesz w nim zagrać mimo mniejszego doświadczenia – zapraszamy serdecznie – możemy dostosować poziom trudności do graczy początkujących.

Ile kosztuje gra?

Godzina zabawy kosztuje 120zł dla całej grupy 3-5 osób. Dla par przygotowaliśmy cenę specjalną – 100zł.
Każda dodatkowa osoba w pokoju, powyżej limitu + 20zł.

Co mam ze sobą zabrać?

Wypełnij cały swój plecak dobrym humorem – to najważniejsza rzecz, którą musisz do nas zabrać. Nie wymagamy specjalnego stroju ani obuwia. Chociaż wygodniej będzie w adidasach niż na wysokich szpilkach 🙂

Jak do was dojechać?

Nasz escape room mieści się w budynku kinoteatru Adria. Jak tylko uda ci się do niego dotrzeć powinieneś zobaczyć strzałki, które pokierują cię wprost do naszej firmy. Potraktujmy to jako pierwsze zadanie! 🙂

Mam pytanie, którego nie ma na liście, co teraz?

Nie krępuj się do nas napisać kontakt@elementescaperoom.pl lub zadzwonić – 605 402 266. Z chęcią odpowiemy na wszystkie twoje pytania.